3dfitness kongres 2018 – očima našich instruktorů

V sobotu 2. 6. 2018 se v Olomouci v krásném sportovním areálu AC BALUO konala největší letošní akce v České republice pro fitness instruktory a trenéry. Byli jsme u toho a tady máte naše dojmy z kongresu:

Gabča Chytilová: Pro mě byl kongres největším přínosem skrz pomůcky FlowinRIP. Na Flowinu jsem ještě moc necvičila, takže určitě nějaké cviky z kongresu zařadím do lekcí Gravity. RIP naopak budu více používat v lekcích TRX – tam jsem si aspoň ujasnila nějaké další varianty cviků, které jsme na předchozím školení s Petrem Pečem nedělali. Ty velké hromadné lekce (Explozivita & Rychlost a HIIT) byly kromě show také určitě inspirace, ať už kvůli novým cvikům nebo z pohledu stavby lekce.
A když to zhodnotím globálně, tak mi kongres určitě dodal „šťávu“– fyzicky jsem odjížděla sice zničená, ale současně nabitá novou energií :).
Zlatka Zbořilová: Mně se kongres líbil moc. Absolvovala jsem spíše pomalé lekce. Jóga byla úžasná, prezentér Jakub Šamberger vedl lekci hodně profesionálně a utvrdil mě v názoru, že jóga je dobrou volbou kompenzace jiných cvičení. Zklidňuje, protahuje, ale i posiluje. A jak už jsem říkala, já se jí rozhodně budu věnovat. Další lekci jsem si zvolila spíše ze zvědavosti – Olit Basic (spojení jógy, tai-chi…), italská prezentérka byla super. Total Body Step byla prostě dřina. Pumpy se mi nelíbily, naše Janička je 100x lepší :-). Pro mě největším přínosem byla tedy Jóga pro zdravá záda s Jakubem Šambergem. Ještě dodám – úžasná atmosféra, prostředí, usměvaví lidé, občerstvení a tak.

Janča Přikrylová: Pro mě naprosté odreagování (když nepočítám vstávání ve 3:30), vybití, nová energie, inspirace. Každá z lekcí něco dala, pro mě asi nejzajímavější byl funkční trénink zase z jiného pohledu při organizaci velkého počtu lidí, zábavná rozcvička. Zase se mi potvrdilo, že nejlépe vyzněla lekce, kde jsme se smáli a i při velké dřině to bylo pojato zábavnou formou :-). A v neposlední řadě jsme byli alespoň na ten den v pozici našich klientů, museli jsme oddřít vše, co si na nás lektoři připravili :-). Zase o trošku víc chápeme, jak se cítí na konci lekce – někdy třeba zničení, ale šťastní, že to zase zvládli :-). Na lekcích určitě využiji zase jinak stavěné intervaly i některé inovace cviků s náčiním.

Kristy Coufalová: Dle mého názoru byl kongres skvěle zvládnutý organizačně a byť byl daleko menšího rozměru než doposud, moc se mi líbil. Ocenila jsem skvělý výběr prezentérů. Každá lekce, kterou jsem absolvovala, mi doslova sedla. Prezentéři zahrnuli do svých lekcí sice základní cviky, které většinou všichni známe a na lekcích zařazujeme, ale zaměřili se na jejich různé varianty, neboť ne všichni klienti jsou zdatní a zdraví atleti. Ujistila jsem se v tom, že v jednoduchosti je skutečně krása a největší přínos, pokud jde o skladbu lekce.
Michal Kroupa: Kongres v Olomouci se mně líbil moc. Hlavním přínosem pro mě bylo zapojení vývojové kineziologie do cvičení prakticky u všech cvičebních stylů a cvičebních pomůcek. Setkání s jinými trenéry a získání nové inspirace pro osobní trénink považuji za velmi důležité a motivující. Klienti v mých osobních trénincích se mohou těšit např. na novinky v „prknech“ s použitím TRX, Flowinu a dalších pomůcek.
Dana Weisserová: Celý areál v Olomouci je krásný, 3dfitness kongres skvěle zorganizovalo. Za mě určitě velká pochvala celému týmu organizátorů a skvělých lektorů. Já sama jsem absolvovala přednášku Jana Marvana na téma 5 tipů jak na správnou techniku cviků – základ maximalizace výkonu. Zajímavá přednáška o tom, co nejvíc při cvičení hlídat a jaké jednoduché pokyny použít, aby lidé dokázali své tělo lépe zkorigovat. Pak jsem si procházela všechny sály, abych získala přehled – tam, kde mě to zaujalo, jsem vždy chvíli zůstala – například mě velmi zaujal lektor Filip Raptopulos na lekci TRX Duo svým přístupem k lidem, obsahem lekce, přirozeným vtipem. Bohužel jsem v půlce kongresu musela odjet, stihla jsem tak už jen úžasnou přednášku charismatického sportovního psychologa Jiřího Kastnera na téma Emoční a komunitní marketing. Myslím, že kongres byl pro všechny z nás velkým přínosem a že máme zase víc znalostí, vědomostí, nápadů a dobité baterky :-). A hlavně – že budete spokojeni vy všichni, kteří chodíte na lekce nebo na osobní trénink do fitka. 
Pavel Boldiš: Slunný den jako by si říkal o povalování u vody a ladění odstínů barvy kůže. Nás ale čekalo jiné „ladění“, v rytmu 3d fitness. Cesta na místo pro mě měla příchuť vzpomínek – Neředín je místo, kde jsem rok studoval na fakultě tělesné kultury. V nové hale nás přivítalo řízené hemžení. Všude pobíhali organizátoři a pomáhali nám nasměrovat se na ta správná místa. Rychlé převlečení, orientace v prostoru a první dávka informací… Od devíti do pěti s hodinkou na oběd… to bude OBROVSKÁ porce 😀
Nebudu nudit podrobnostmi, se kterými se pravděpodobně stejně potkáte na hodinách 😀 Lekce byly teoretické i praktické. Všude se jelo na 100 procent (instruktoři jsou cháska soutěživá) a školitelé se snažili ukázat, co v nich je. Vesměs můžu říct, že to byli pánové na svých místech a že pokud oni budou udávat tempo a směr vývoje funkčního tréninku, tak se máme na co těšit (v pozitivním slova smyslu). Jejich nadšení a … mládí bylo nakažlivé a snad se i nám podaří něco z toho skvělého zážitku přenést na Vás – naše klienty a kamarády.
Zpracovala: Dana Weisserová